logo

CARLOS JOHNSON & HOODOO BAND

Kategoria
Koncerty
Organizator
Bugsy's Music Restaurante wydarzenia organizatora
Data
piątek 28 września 2018 godz. 19:00 - 23:55
Adres
Bugsy's Music Restaurante, Władysława Łokietka 2, 43-200 Pszczyna
Telefon
322105799
E-mail
biurobugsy@gmail.com
Opis
CARLOS JOHNSON & HOODOO BAND
Ten wyjątkowy skład zaprezentuje eklektyczną mieszankę chicagowskiego
bluesa, soulu oraz funku, niezabraknie też wirtuozeryjnych wręcz jazzowych solówek gitar czy fortepianiu.
Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty jak i stare przeboje Carlosa Johnsona, utwory Hoodoo Band oraz największe okołobluesowe standarty.

CARLOS JOHNSON

Urodzony w Chicago Carlos Johnson jest uważany za jednego z
najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze za nim stworzył swój własny zespół, regularnie grał
koncert z takimi gwiazdy bluesa jak m.in. Koko Taylor, Otis Rush Buddy Miles Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington, Carey Bell. etc. Ten leworęczny wirtuoz gitary, rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę z której powstał jego własny oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych,
ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki. Ze słuchającymi go potrafi zrobić wszystko (nastrój kompletnej ciszy, przeradza się za chwilę w burzliwe oklaski.) Był dwukrotnie nominowany do Grammy Avards z zespołem Chicago Blues Living Story za najlepszy album bluesowy, oraz do American Blues Avards, występował na największych festivalach na całym świecie, m.in. Montreux Jazz Festival, czy Chicago blues festival.

HooDoo Band to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym grupy wrocławskich muzyków.
Kiedy to w latach 60. w Ameryce muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny, nikt w Polsce nie spodziewał się, że pojawi się zespół, który swoją twórczością stworzy kosmiczny FUNK'n'BLUES.
Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziło się HooDoo Band i stworzyło zbitą społeczną komórkę.
HooDoo to ekstrawagancka moda, styl życia oraz prawdziwe brzmienie. Pulsujące rytmy oraz bluesowe ciepło w wykonaniu HooDoo Band zaszokowało ludzi i Ci, co usłyszeli i zobaczyli, już nie mogą przestać.
Energia HooDoo Band jest bardzo zarażająca!
UWAGA!
Po ich koncercie można mieć oznaki zmęczonych nóg, przewlekłego uśmiechu oraz zawroty głowy. Przed koncertem koniecznie skonsultuj się z własnymi potrzebami dobrej zabawy :-)