Czy rynek eventów stanie na nogi po epidemii?

Epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy nauczyć się żyć w zupełnie nowy, nieznany dotąd sposób. Nie możemy już swobodnie wychodzić na imprezy, a wydarzenia, nawet te plenerowe, prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będą się odbywały. Czy rynek eventów ma szansę przetrwać pandemię?

Ludzie chcą się bawić

Społeczeństwo, po prawie roku siedzenia w domu, jest zwyczajnie spragnione imprez, głośnych wydarzeń i zabawy. Już krótkie przerwy w obostrzeniach pokazały, jak bardzo zależy nam na tym, aby w końcu opuścić swoje cztery ściany i móc normalnie imprezować. Bilety do kin wyprzedają się w mgnieniu oka – to samo z pewnością będzie miało miejsce, gdy możliwa będzie organizacja większych imprez, w tym także tych plenerowych. Zazwyczaj eventy cieszyły się największą popularnością w porze letniej, jednak w kolejnych miesiącach prawdopodobnie i zima nie będzie imprezowiczom straszna. Rynek działa na zasadzie popytu i podaży, a popyt na różnego rodzaju eventy jest po prostu ogromny. Muszą zatem znaleźć się podmioty, które będą je organizować.

Czy firmy przetrwają?

Firmy zajmujące się organizacją eventów biją na alarm – od blisko roku nie mają już zleceń, gdyż zwyczajnie nie mogą one organizować żadnych imprez. Niemniej jednak mogą one w wielu przypadkach skorzystać z tarcz antykryzysowych, które w jakiś sposób mają je uchronić przed negatywnymi skutkami kryzysu koronawirsuowego. Co więcej, istnieje też możliwość zawieszenia działalności, którą czasami warto rozważyć. Firmy nie muszą wtedy na przykład opłaca składek ZUS czy podatków. Jeśli jednak pewna część firm na stałe przestanie świadczyć usługi, to w ich miejsce z pewnością pojawią się nowe. Popyt na usługi rozrywkowe jest tak duży, że ktoś będzie musiał w końcu wypełnić lukę powstałą na rynku. Miejmy jednak nadzieję, że koronawirus nieco odpuści i pozwoli nam w końcu bawić się na różnego rodzaju eventach. Pamiętajmy, że ich motorem napędowym jesteśmy właśnie my, klienci i to od naszej postawy zależy, w jaki tempie rynek powróci do dawnego działania.