Noc w Zamku Królewskim w Chęcinach!

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z pereł jeśli chodzi o zabytki województwa świętokrzyskiego. Ta romańska budowla z XIII wieku, wznosi się dumnie ponad pagórzastą okolicę. Zamek – jak większość tego rodzaju obiektów – jest dziś dostępny dla zwiedzających (oczywiście w ramach obowiązujących akurat obostrzeń pandemicznych). Jednak kustosze Zamku postanowili pójść o krok dalej w kategorii przyciągnięcia do siebie turystów i proponują… spędzenie nocy na Zamku w Chęcinach! To naprawdę niezwykła szansa dla wielbicieli historii Polski, a także wszystkiego, co związane ze średniowieczem!

Organizatorzy przygotowali całą gamę atrakcji, która sprawi, że dowiemy się wielu ciekawostek historycznych o zamku, przeniesiemy się w czasie podczas pokazu tańców dawnych i wstrzymamy oddech z przerażenia, gdy zagrodzi nam drogę duch Białej Damy! Ponadto będziemy świadkami prawdziwych potyczek szlacheckich, do których mogło dochodzić w tych murach setki lat temu! W programie są również pokazy artyleryjskie, teatr ognia oraz prezentacja strojów historycznych. Całość kończy się wielkim ogniskiem, przy którym będziemy mieli szansę wysłuchać dodatkowo kilku gawęd o dawnych czasach i królach, których ścieżkami przed chwilą się przechadzaliśmy.

Noc spędzona na Zamku Królewskim w Chęcinach to świetna atrakcja nie tylko dla wielbicieli historii średniowiecznej Polski, ale również dla rodzin z dziećmi. Oferta organizatorów “Nocy na Zamku” jest tak rozbudowana, że coś dla siebie znajdzie w niej na pewno uczestnik w każdym wieku. By wziąć udział w takiej Nocy, należy, telefonicznie lub mailowo, zarezerwować miejsca i odebrać bilety w dniu imprezy w kasie Zamku. Jako że o naszym uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, warto wcześniej zapoznać się z terminami, w których organizowana jest taka impreza (podane są one na stronie Zamku). Potem pozostanie nam już tylko cieszenie się jedną z najoryginalniejszych atrakcji historycznych w kraju. Tego po prostu nie można przegapić!